Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi FAN5109BMX datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOIC |
| Fall Time | 25ns |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Power Dissipation | 715mW |
| Min Supply Voltage | 10V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Supply Voltage | 12V |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Supply Current | 4mA |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi FAN5109BMX to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
