
6Pin Green-Mode PWM Controller for Flyback Converter, 65KHz, SSOT 6L, 15000-TAPE REEL
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOT-23-6 |
| Fall Time | 35ns |
| Frequency | 65kHz |
| Max Duty Cycle | 75% |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 300mW |
| Max Supply Current | 4mA |
| Max Supply Voltage | 30V |
| Min Supply Voltage | 7.5V |
| Mount | Surface Mount |
| Output Current | 100uA |
| Output Power | 300mW |
| Output Voltage | 6V |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Weight | 0.03g |
| RoHS | Compliant |
