Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi FAN6862WRTY datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOT-23-6 |
| Fall Time | 35ns |
| Max Duty Cycle | 75% |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Current | 2mA |
| Operating Supply Voltage | 30V |
| Output Voltage | 13.5V |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | No |
| Series | FAN6862 |
| Weight | 0.00127oz |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Onsemi FAN6862WRTY to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
