IC DIODE HALF BRIDGE PN D2PAK-7
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | TO-263-8 |
| Fault Protection | Over Voltage, Over Temperature, Short Circuit |
| Interface | Logic |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Output Current | 88A |
| Mount | Surface Mount |
| Output Current per Channel | 46A |
| Package Quantity | 800 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Technology | DMOS |
| RoHS | Compliant |