Driver 1-OUT Hi/Lo Side Non-Inv Automotive 8-Pin SOIC N T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOIC |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 625V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Outputs | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Cut Tape |
| RoHS Compliant | Yes |
| Weight | 0.2304g |
| RoHS | Compliant |