Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Onsemi FAN7621SJ datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOP |
| Duty Cycle | 50% |
| Fault Protection | Over Voltage, Over Temperature |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Duty Cycle | 52% |
| Max Frequency | 300kHz |
| Max Operating Temperature | 130°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 200W |
| Max Supply Current | 8mA |
| Max Supply Voltage | 25V |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 25V |
| Output Current | 360mA |
| Output Voltage | 24V |
| Package Quantity | 47 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Supply Current | 8mA |
| Weight | 0.242g |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for Onsemi FAN7621SJ to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
