
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Operating Supply Voltage | 6.3V |
| Package Quantity | 25 |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAN8024 |
| Touchscreen | Infrared (IR) |
| RoHS | Compliant |