Motor / Motion / Ignition Controllers & Drivers 4Ch Motor Drive IC 5 Input
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SSOP |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -35°C |
| Operating Supply Voltage | 18V |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAN8047 |
| Supply Current | 1A |
| RoHS | Compliant |