
Bi-directional Motor Driver 8-Pin SOIC N
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | SOP |
| Max Operating Temperature | 75°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Operating Supply Voltage | 8V |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | FAN8082 |
| RoHS | Compliant |