Onsemi MAX809SQ463T1G technical specifications.
| Package/Case | SC |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 0.9mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2.2mm |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Reset Threshold Voltage | 4.7V |
| Min Reset Threshold Voltage | 4.56V |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 1.2V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Operating Supply Current | 800nA |
| Output | TOTEM-POLE |
| Output Type | PUSH-PULL |
| Overvoltage Threshold | 4.7V |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | 140ms |
| RoHS Compliant | Yes |
| Supply Current | 2.5uA |
| Threshold Voltage | 4.63V |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Undervoltage Threshold | 4.63V |
| Watchdog Timer | No |
| Width | 1.35mm |