Onsemi MMSZ4V7T1G technical specifications.
| Package/Case | SOD-123-2 |
| Height | 1.12mm |
| Impedance | 80R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2.69mm |
| Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 500mW |
| Max Reverse Current | 3uA |
| Max Reverse Leakage Current | 3uA |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 500mW |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 5% |
| DC Rated Voltage | 4.7V |
| Voltage Tolerance | 5% |
| Width | 1.6mm |
| Working Voltage | 4.7V |
| Zener Current | 50uA |
| Zener Voltage | 4.7V |