Onsemi MMT10B350T3G technical specifications.
| Capacitance | 85pF |
| Package/Case | SMB |
| Hold Current | 300mA |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 300V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Elements | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 100A |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | Yes |
| DC Rated Voltage | 350V |