Onsemi SZBZX84C12LT1G technical specifications.
| Package/Case | SOT-23-3 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 1.01mm |
| Impedance | 25R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.04mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 300mW |
| Max Reverse Current | 100nA |
| Max Reverse Leakage Current | 100nA |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 225mW |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Tolerance | 5% |
| Width | 1.4mm |
| Working Voltage | 12V |
| Zener Voltage | 12V |