Onsemi SZBZX84C3V3LT1G technical specifications.
| Package/Case | SOT-23-3 |
| Impedance | 95R |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 225mW |
| Max Reverse Current | 5uA |
| Max Reverse Leakage Current | 5uA |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 300mW |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Tolerance | 6% |
| Voltage Tolerance | 6% |
| Working Voltage | 3.3V |
| Zener Voltage | 3.3V |