Onsemi SZMM3Z6V2ST1G technical specifications.
| Package/Case | SOD-323-2 |
| Height | 1mm |
| Impedance | 10R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1.8mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 200mW |
| Max Reverse Leakage Current | 3uA |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 2% |
| Width | 1.35mm |
| Zener Voltage | 6.2V |