Onsemi SZMM3Z6V8ST1G technical specifications.
| Package/Case | SOD-323-2 |
| Height | 0.9mm |
| Impedance | 15R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1.7mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 300mW |
| Max Reverse Current | 2uA |
| Mount | Surface Mount |
| RoHS Compliant | Yes |
| Voltage Tolerance | 2% |
| Width | 1.25mm |
| Zener Current | 5mA |
| Zener Voltage | 6.8V |