Onsemi SZMM5Z5V1ST1G technical specifications.
| Package/Case | SOD-523-2 |
| Height | 0.6mm |
| Impedance | 60R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 1.2mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 500mW |
| Max Reverse Current | 2uA |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Tolerance | 2% |
| Voltage Tolerance | 2% |
| Width | 0.8mm |
| Zener Current | 5mA |
| Zener Voltage | 5.1V |