Onsemi SZMMSZ2V7T1G technical specifications.
| Package/Case | SOD-123-2 |
| Height | 1.25mm |
| Impedance | 100R |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 2.84mm |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 500mW |
| Max Reverse Leakage Current | 20uA |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 500mW |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Tolerance | 5% |
| Width | 1.8mm |
| Zener Current | 5mA |
| Zener Voltage | 2.7V |