Panasonic AQ10A2-ZT4/32VDC technical specifications.
| Package/Case | SIP |
| Height | 25mm |
| Input Current | 20mA |
| Input Type | DC |
| Isolation Voltage | 4kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 33mm |
| Load Current | 10A |
| Max Forward Surge Current (Ifsm) | 100A |
| Max Input Current | 20mA |
| Max Operating Temperature | 80°C |
| Min Operating Temperature | -30°C |
| Max Output Current | 10A |
| Max Output Voltage | 250V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Contacts | 1 |
| Output Current | 10A |
| Output Voltage | 250V |
| Package Quantity | 20 |
| Packaging | Rail/Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | AQ1 |
| Termination | PC Pin |
| Throw Configuration | SPST |
| Width | 5.3mm |