Speakers Ferrite 230±20%Hz 5W 95±3dBA 8Ohm Round Solder Lug
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Technology | Magnet |
| Magnet Material | Ferrite |
| Cone Material | Paper |
| Resonant Frequency | 230±20%Hz |
| Frequency Range | 230 to 12000Hz |
| Rated Input Power | 4W |
| Maximum Input Power | 5W |
| Sound Pressure | 95±3dBA |
| Impedance | 8Ohm |
| Termination Method | Solder Lug |
| Shape | Round |
| RoHS | Yes |
| RoHS Version | 2011/65/EU, 2015/863 |