ALLEN BRADLEY 800F-BX10 Switch Contact Block, 800F Series IEC Emergency Stop Switches, 600 V, 600 V, Screw, 1 Pole
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Rockwell 800F-BX10 technical specifications.
| Package/Case | 600 |
| Number of Poles | 1 |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | 800F |
| Termination | Screw |
| Voltage Rating | 600V |