Search Results for "914CE16-18V"
Filters
914CE16-18V
Honeywell
(Sensing and Control)
Snap Acting/Limit Switch,
Datasheet
Active
Actuator Type:
Rotary
Current Rating:
3A
Max Operating Temperature:
105°C
Mechanical Life:
10000000Cycles
914CE16-18
Honeywell
(Sensing and Control)
Rotary Snap Action Switch, SPDT, 3A 250VAC, Cable Leads
Datasheet
Active
Actuator Type:
Rotary
Contact Type:
Snap Action
Current Rating:
3A
Depth:
16mm