Search Results for "BA028LBSG2-TR"
Filters
BA028LBSG2-TR
Rohm
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SMP5
Datasheet
Not Recommended for New Design
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
7V
Min Input Voltage:
2.5V
Max Operating Temperature:
85°C
BA038LBSG2-TR
Rohm
IC REG LINEAR 3.8V 150MA SMP5
Datasheet
Not Recommended for New Design
Dropout Voltage:
90mV
Max Input Voltage:
7V
Min Input Voltage:
30mV
BA029LBSG2-TR
IC REG LINEAR 2.9V 150MA SMP5
Obsolete
Dropout Voltage:
90mV
7V
2.5V