Search Results for "LF18ABPT-TR"
Filters
LF18ABPT-TR
Stmicroelectronics
1.8V 500mA LDO, 16V In, TO-252-5, SMT
Datasheet
TO-252, SMSIP5H,.37,50TB
Active
Accuracy:
1%
Package/Case:
TO-252-5
Height:
2.4mm
Input Bias Current:
500uA
Distributor
Stock
1+
Quest
2,500
TME
0
LF18ABPT
Stmicroelectronics
Linear Voltage Regulator, 1.8V, 500mA, TO-252-5, Lead Free
Datasheet
TO-252, SMSIP5H,.37,50TB
Obsolete
Package/Case:
TO-252-5
Input Bias Current:
500uA
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
16V