Search Results for "LF18CPT-TR"
Filters
LF18CPT-TR
Stmicroelectronics
1.8V 500mA LDO, 16V In, TO-252-5, SM
Datasheet
TO-252, SMSIP5H,.37,50TB
Active
Accuracy:
2%
Package/Case:
TO-252-5
Input Bias Current:
500uA
Lead Free:
Lead Free
Distributor
Stock
6+
Quest
70,000
LF18CPT
Stmicroelectronics
Linear Voltage Regulator, 1.8V, 500mA, TO-252-5, Lead Free
Datasheet
TO-252, SMSIP5H,.37,50TB
Obsolete
Package/Case:
TO-252-5
Input Bias Current:
500uA
Max Input Voltage:
16V