Search Results for "LF85CPT-TR"
Filters
LF85CPT-TR
Stmicroelectronics
8.5V 500mA LDO, 16V In, TO-252-5, SM
Datasheet
PPAK-5/4
Active
Accuracy:
2%
Package/Case:
TO-252-5
Height:
2.4mm
Input Bias Current:
700uA
Distributor
Stock
6+
Quest
1,786
LF85CPT-TRY
Stmicroelectronics
Very low drop voltage regulator with inhibit
Datasheet
TO-252, SMSIP5H,.37,50TB
Not Recommended
Accuracy:
2%
Package/Case:
TO-252-5
Dropout Voltage:
400mV
Max Input Voltage:
16V