Search Results for "RT314005"
Filters
RT314005
TE Connectivity
SPDT 16A 400VAC 5VDC General Purpose Relay, Through Hole
Datasheet
ROHS COMPLIANT
Active
Application(s):
POWER
Approvals:
UL, CSA, VDE
Package/Case:
DIP
Coil Current:
80mA
RT314005F
TE Connectivity
(Elcon Power Connectors)
5VDC SPDT Power Relay 16A 250VAC THT
Datasheet
Through Hole
Active
Package/Case:
DIP
Coil Current:
80mA
Coil Power:
500mW