Search Results for "RT9183-12GG"
Filters
RT9183-12GG
Richtek
Single Positive Fixed Regulator 1.2V 1.5A TO-261-4 Surface Mount
Datasheet
Active
Package/Case:
TO-261-4
Max Input Voltage:
5.5V
Max Operating Temperature:
125°C
Min Operating Temperature:
-40°C
RT9183-12GGF
Richtek
IC REG LINEAR 1.2V 1.5A SOT223F
Datasheet
Volume Production
Package/Case:
TO-261-4
Max Input Voltage:
5.5V
Min Input Voltage:
2.3V
Max Operating Temperature:
125°C