Search Results for "STS10DN3LH5"
Filters
STS10DN3LH5
Stmicroelectronics
Dual N-Ch MOSFET 30V 10A 21mR SO-8
Datasheet
ROHS COMPLIANT, SOP-8
Not Recommended
Package/Case:
SO
Continuous Drain Current (ID):
10A
Drain to Source Breakdown Voltage:
30V
Drain to Source Resistance:
21mR
Distributor
Stock
9+
Quest
48
TME
0
STS10N3LH5
Stmicroelectronics
STripFET V MOSFET, 30V, 10A, 2.5W, SO-8 Package
Datasheet
ROHS COMPLIANT, SOP-8
Not Recommended
Package/Case:
SO
Continuous Drain Current (ID):
10A
Drain to Source Voltage (Vdss):
30V