Stmicroelectronics STS10DN3LH5 technical specifications.
| Package/Case | SO |
| Continuous Drain Current (ID) | 10A |
| Drain to Source Breakdown Voltage | 30V |
| Drain to Source Resistance | 21mR |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Drain-source On Resistance-Max | 21MR |
| Fall Time | 2.8ns |
| FET Type | 2 N-Channel |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 22V |
| Input Capacitance | 475pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Power Dissipation | 2.5W |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Polarity | N-CHANNEL |
| Power Dissipation | 2.5W |