Stmicroelectronics ESDA25W5 technical specifications.
| Capacitance | 30pF |
| Package/Case | SOT-323 |
| Depth | 1.35mm |
| Diode Type | ZENER |
| Direction | Unidirectional |
| ESD Protection | Yes |
| Height | 1mm |
| Leakage Current | 1uA |
| Length | 2.2mm |
| Max Breakdown Voltage | 30V |
| Min Breakdown Voltage | 25V |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Reverse Leakage Current | 1uA |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Unidirectional Channels | 4 |
| Operating Supply Voltage | 24V |
| Package Quantity | 3000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Peak Pulse Current | 15A |
| Peak Pulse Power | 150W |
| Polarity | Unidirectional |
| Power Line Protection | No |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Reverse Breakdown Voltage | 25V |
| Reverse Standoff Voltage | 24V |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | ESDA, TRANSIL™ |
| Termination | SMD/SMT |
| DC Rated Voltage | 25V |
| Width | 1.35mm |
| Working Voltage | 24V |