IC RF TRANSISTOR LDMOS M246
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | M |
| Continuous Drain Current (ID) | 24A |
| Frequency | 860MHz |
| Gain | 20dB |
| Height | 5.08mm |
| Length | 29.08mm |
| Max Operating Temperature | 200°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 318W |
| Mount | Surface Mount, Screw |
| Output Power | 175W |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Test Voltage | 32V |
| Voltage Rating | 80V |
| Width | 5.97mm |
| RoHS | Compliant |