Stmicroelectronics LK112SM32TR technical specifications.
| Lead Free | Lead Free |
| Max Input Voltage | 14V |
| Min Input Voltage | 3.7V |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Min Output Voltage | 3.2V |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 200mA |
| Output Type | Fixed |
| Output Voltage | 3.2V |