Stmicroelectronics M68AW512ML70ND6 technical specifications.
| Access Time | 70ns |
| Package/Case | TSOP |
| Frequency | 70GHz |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Memory Size | 8Mb |
| Memory Type | Volatile, , SRAM |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 2.7V |