Stmicroelectronics STM32L100R8T6TR technical specifications.
| Package/Case | LQFP |
| Frequency | 32MHz |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Memory Size | 64KB |
| Min Supply Voltage | 1.8V |