The B82422-A3180-J100 is a general purpose inductor with a nominal inductance of 0.018uH and a tolerance of 5%. It has a DC resistance of 0.12Ohm and a maximum rated current of 0.64A. The inductor is designed for RF applications and has a self resonance frequency of 2500MHz. It is not shielded and has a minimum operating temperature of -55C and a maximum operating temperature of 125C.