TDK B84142B12R technical specifications.
| Depth | 113mm |
| Height | 61mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 144mm |
| Max Current Rating | 12A |
| Max Voltage Rating (AC) | 250V |
| Max Voltage Rating (DC) | 250V |
| Mount | Flanges |
| Operating Frequency | 50|60 Hz |