TDK CGA3E2NP01H270J080AA technical specifications.
| Capacitance | 27pF |
| Dielectric | C0G |
| Features | High Temperature |
| Height | 0.8mm |
| Length | 0.063inch |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 0.035inch |
| Tolerance | 5% |
| Voltage Rating | 50V |
| DC Rated Voltage | 50V |
| Weight | 7.1E-05oz |
| Width | 0.031inch |