The CK45-E3AD103ZYGNA ceramic capacitor from TDK features a capacitance of 0.01uF and a DC rated voltage of 1000V. It has a radial leaded package type and measures 5mm in width and 11.5mm in both length and height. The capacitor operates within a temperature range of -25 to 85 degrees Celsius.