TDK CK45-E3DD471ZYNN technical specifications.
| Application(s) | GENERAL PURPOSE |
| Capacitance | 470pF |
| Package/Case | Radial |
| Height - Seated (Max) | 0.374inch |
| Lead Diameter | 0.6mm |
| Lead Pitch | 0.197inch |
| Lead/Base Style | Straight |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Through Hole |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | CK45 |
| Termination | Radial |
| Thickness | 5mm |
| Tolerance | 80% |
| Voltage Rating | 2kV |
| DC Rated Voltage | 2kV |
| Width | 5mm |