TDK KWD15-1212 technical specifications.
| Approvals | UL, CSA, CE, TUV |
| Current - Output 1 | 650mA |
| Depth | 70mm |
| Efficiency | 73% |
| Features | OVP, OCP |
| Height | 0.93inch |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 48mm |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Output Current | 650mA |
| Max Output Power | 15W |
| Max Power Dissipation | 15W |
| Mount | Through Hole |
| Number of Outputs | 2 |
| Output Current | 650mA |
| Output Power | 15W |
| Output Voltage | 12V |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Series | KW |
| Voltage - Output 1 | 12V |
| Voltage - Output 2 | -12V |
| Weight | 0.331lb |
| Width | 1.89inch |