TDK LWT-30H-5FF technical specifications.
| Approvals | CE, UL, CSA |
| Current - Output 1 | 5A |
| Current - Output 2 | 1.2A |
| Current - Output 3 | 600mA |
| Depth | 60mm |
| Efficiency | 73% |
| Height | 0.98inch |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 6.29inch |
| Max Input Voltage (AC) | 265V |
| Min Input Voltage (AC) | 85V |
| Max Input Voltage | 265V |
| Min Input Voltage | 85V |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Output Current | 1.2A |
| Max Output Power | 30W |
| Max Power Dissipation | 30W |
| Mount | Chassis Mount, Panel |
| Number of Outputs | 3 |
| Output Current | 5A |
| Output Power | 30W |
| Output Voltage | 5V |
| Package Quantity | 1 |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | No |
| Series | LW |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | 15V |
| Voltage - Output 3 | -15V |
| Weight | 300g |
| Width | 2.75inch |