The TDK MLF2012C220KT000 is a surface mount inductor with a nominal inductance of 22uH and a minimum quality factor of 30. It has a DC resistance of 0.9Ohm and a maximum rated current of 5mA. The inductor is designed for use in RF applications and has a self-resonance frequency of 18MHz. It is shielded and has a dual-ended terminal placement. The inductor is rated for operation up to 85C and is part of the TDK MLF series.