TDK NLCV32T-100K-EF technical specifications.
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Package/Case | 1210 |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 468mR |
| Height | 2.2mm |
| Inductance | 10uH |
| Inductance Tolerance | 10% |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.2mm |
| Max DC Current | 600mA |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Cut Tape |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Self Resonant Frequency | 30MHz |
| Series | NLCV-EF |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 2.52MHz |
| Tolerance | 10% |
| Weight | 0.000564oz |
| Width | 2.5mm |