TDK SLF12575T-331M1R0-H technical specifications.
| Package/Case | Nonstandard |
| Core Material | Ferrite |
| DC Resistance (DCR) | 408mR |
| Height | 7.5mm |
| Inductance | 330uH |
| Length | 12.5mm |
| Max DC Current | 1A |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Ratings | AEC-Q200 |
| RoHS Compliant | Yes |
| Saturation Current | 1A |
| Series | SLF-H |
| Shielding | Shielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 1kHz |
| Tolerance | 20% |
| Width | 12.5mm |