Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the TDK ZCAT2235-1030A datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | Grey |
| Depth | 20mm |
| Diameter | 21.5mm |
| Height | 21.5mm |
| Impedance | 80R |
| Inside Diameter | 10.1mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 28mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Free Hanging |
| Outside Diameter | 21.5mm |
| Package Quantity | 400 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | ZCAT |
| Shape | Round |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Test Frequency | 500MHz |
| Wire/Cable Diameter | 10mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for TDK ZCAT2235-1030A to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
