Power Line Filter 3A 250VAC Wire Lead Flange Mount
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Current Rating | 3A |
| Height | 20mm |
| Length | 50mm |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Flanges |
| Resistance | 300mR |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |