TDK ZWQ1305224 technical specifications.
| Approvals | CE |
| Current - Output 1 | 19A |
| Depth | 106mm |
| Efficiency | 72% |
| Height | 1.38inch |
| Isolation Voltage | 3kV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 225mm |
| Max Current Rating | 2.6A |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Max Output Current | 2A |
| Max Output Power | 170W |
| Max Power Dissipation | 130W |
| Mount | Chassis Mount |
| Number of Outputs | 4 |
| Output Power | 170W |
| Package Quantity | 1 |
| Radiation Hardening | No |
| Series | ZWQ |
| Voltage - Output 1 | 5V |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | -12V |
| Voltage - Output 4 | 24V |
| Width | 4.17inch |