
VERO 01-0021 Veroboard, Epoxy Paper, 1.6mm, 101.6mm x 121.92mm
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Board Thickness | 1.6mm |
| Package/Case | Epoxy |
| Height | 101.6mm |
| Length | 121.92mm |
| Mount | PCB |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Width | 121.92mm |
| RoHS | Compliant |