Search Results for "LF27ABDT"
Filters
LF27ABDT
Stmicroelectronics
IC REG LINEAR 2.7V 500MA DPAK
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-252-3
Input Bias Current:
500uA
Lead Free:
Lead Free
Max Input Voltage:
16V
LF27ABDT-TR
Stmicroelectronics
Linear Voltage Regulator 2.7V 500mA 1mA 12mA 16V 125°C TO-252-3
Datasheet
Obsolete
Package/Case:
TO-252-3
Input Bias Current:
500uA
Max Input Voltage:
16V